Meeting halls

Merit Hotels, with its exceptional quality of service standards, transforms large conferences, large-scale cocktails, special meetings, workshops, private presentations, and special screenings in cinema halls into a unique experience by providing state-of-the-art facilities and combining classic presentations with technology.

Meetings

Don't Worry About Anything, Enjoyable Presentations Await You. Designed to meet all your business needs, celebrate your success in a pleasant environment. Stay stress-free in a relaxing atmosphere for your work in your professional life. Merit Lefkoşa Hotel organizes and executes your meetings, international conferences, corporate events, dealer meetings, press conferences, cocktails, cocktail prolonge, balls, weddings, engagements, and similar events with its 5-star service.

Create an Appointment Request

Catering

Toplantılarınızın konseptine uygun olarak uzman şefler tarafından hazırlanan zengin coffee break büfeleri, arzunuza göre kahvaltı veya öğlen yemeği alternatifleri ile toplantı katılımcılarınızı üst düzey bir misafirperverlik ile ağırlıyoruz. Hem göze hem de damaklara hitap eden yiyecek-içecek servisimiz ile toplantı organizasyonlarınızı unutulmaz lezzetlerle çok daha özel hale getiriyoruz.