MERİTTA KIDS CLUB

AYRICALIKLI ÇOCUKLAR, MUTLU AİLELER

Çocukların memnuniyetini hedefleyerek atılacak tüm adımlar kalıcı, sürdürülebilir ve geliştirilebilir olmalıdır. Kısacası yaşamalı, nefes almalıdır. Yaşadığımız yere ait olmalıdır. Çünkü çocuk dokunamadığı, koklayamadığı, tadamadığı hiç bir şeye inanmaz.

İnsanın zaten doğasında vardır tanışmak, iletişim kurmak, gitmek, görmek, tekrar görmeyi istemek, özlemek, keşfetmek….

Çocuklarda ise bu duygular sınırsız düzeydedir. Konsantre seviyeleri de son derece kısıtlı olduğu için bariz, büyük, sıra dışı ve dokunabilecekleri değişiklikler yapmak gerekir. Bu değişiklikler ise kalıcı ve geliştirilebilir olmalıdır. Kısacası yaşamalı, nefes almalıdır. Yaşadığımız yere ait olmalıdır. Çocuk dokunur, çocuk koklar, çocuk tadar …

2017 yılı itibariyle Merit Otellerinin çocuklarının dokunabilecekleri, iletişim kurabilecekleri, eşsiz maceralarını birinci ağızdan dinleyecekleri kahramanları var. Onlara aktivite yapacak, kitaplarını okutacak, resimlerini boyatacak, resimlerini kıyafetlerinde taşıyacak …..

Proje sadece çok uzun soluklu değil, ömürlüktür. Bir miras değil, bir eserdir.

Karakterler yaratmak, onları ete kemiğe büründürmek, konuşturmak, yaşatmak konularında dünyanın en büyüğü olan Walt Disney’ in sözü, unutmayın ki her şey bir fare ile başladı.

MERİTTA

Ada’nın kuzey sahilindeki caretta caretta yumurtlama alanlarından birinde dünyaya gelmiş bir deniz kaplumbağasıdır. Türün diğer bireylerine göre daha hareketli, enerjik bir doğa tutkunudur. Tüm canlılarla direkt iletişim halindedir. Bir deniz kaplumbağasına göre hayli hızlı bir yüzücüdür. Bu özelliğini de tanışmaları yıllar öncesine dayanan, yaş olarak kendisinden büyük, en yakın dostu olan Adalı’ma borçludur. Bizim hikayemizde Meritta’nın 15-16 yaşları anlatılır.

ADALIM

30’ lu yaşlarının başında tipik bir avcı deniz kuşudur. Ada’ ya çok küçük yaşta tesadüfen gelmiş ve kalarak adada büyümüştür. Türün diğerlerinde bulunmayan en önemli özelliği kaşif olması ve kıtalar arası defalarca uçmuş olmasıdır. Bu özelliği çok kez başını derde soksa da, hayli tecrübe de kazandırmış, gözü kara, güçlü bir deniz kuşu olarak yaşama tutunmasını sağlamıştır. Meritta ile yavru deniz kaplumbağalarını avlarken tanışmış ve o günden sonra yavru deniz kaplumbağalarını avlamaktan vazgeçmiştir. Hayatının geri kalanında Meritta ile iyilik adına türlü mücadele ve macera onu beklemektedir.

POTİN

İsmini antik Yunanistan’da madeni para kaplamasında kullanılan bir alaşımdan almış, hayata hep pozitif bakan, çok neşeli bir dişi Akdeniz fokudur. Diğer kahramanlarla tanışıklıkları çok yeni olmasına rağmen kendini sevdirmiş ve çok çabuk yeni yaşantısına adapte olabilmiştir. Geçmişine yönelik sırları zamanla ortaya çıkacaktır.

HİKAYEMİZ

2015 yılı bahar aylarında oluşturulmaya başlanan Eğlence ve Aktivite departmanı olarak hayli dinamik bir başlangıçla öncelikle Mini Club ile ilgili pek çok düzenleme yaptık, bazı uygulamalar değişti… Güvenlik ve Hijyen öncelikli, fakat eğlence amacından asla taviz vermeyen bir çocuk kulübü konsepti oluşturmaya başladık. Fiziki yapılarda ciddi değişimler ve yatırımlar planlandı. Aktivite, oyun, oyuncak gibi pek çok detayla ekip olarak pek çok araştırma, geliştirme ve derhal sahada uygulanır tüm çalışmaları başlattık.

Ancak tüm bunlar en iyi şekliyle uygulansa bile yetmeyecekti, başka yerlerdeki örneklerinde de yetmemişti ve ayrıca bizler de bu büyük kurumun bir parçası olarak zaten yetinmemeli, “memnuniyetle” çalışmalara devam etmeliydik.

Şu ana dek bahsettiğimiz tüm hassasiyetleri göz önünde bulundurarak çocuğa odaklandık. Çocuk dokunur, çocuk koklar, çocuk tadar … Ve çocuk ötelenmez asla. İşte onları ötelemeyecek, oturup dinleyecek, dokunup etrafında olmalarına izin verecek, yaşayan, nefes alan, geldikleri bu adaya ait olan, anıları, sevinçleri, acıları, dostları olan bir canlıya yönelme fikrinin ilhamıdır şu ana kadar anlatılanlar.

Ada’nın rehberliğinde denize yöneldik .., Akdeniz’ e.

Tüm Akdeniz’ in olduğu gibi adamızın da sembolü Caretta Caretta’ lar. Caretta’ yı Merit ile birleştirdik böylece doğmuş oldu aslında fikir olarak MERİTTA karakteri. Son derece enerjik, hep pozitif ve hayli misafirperver, neşeli bir ev sahibi.

Detaylar

Meritta Club 720 m2 bir alan içine kurulmuş, bina içi alan metrajı toplam 300 m2 dir. Bahçe alanındaki faaliyet alanları organik tarım alanı, kuru havuz ve klasik çocuk oyun parkı alanından oluşmaktadır.

İç Alan

Zemin Kat

 • Çocuklara uygun resepsiyon deski.
 • 4-9 yaşın genel kullanım alanı Sub Marine Room. ( Batık konseptli )
 • Lego Garage adında lego yapımı için tasarlanmış konsept oda.
 • 5 yatak kapasiteli uyku odası ( Dream Room )
 • Kız Erkek tuvalet (4-8 yaş )
 • Emzirme ve alt değiştirme odası. ( Mother&Baby )
 • 0-3 yaş aralığındaki çocukların ailelerinin refakatinde güzel vakit geçirecekleri Little Carettas
 • Vip Consept Sinema Salonu
 • 5,5 m, 3 ayrı zorluk derecesi bulunan tırmanma duvarı ( Adventure Room )

1.Kat

 • Art Stüdyo ( çömlek fırını, torna tezgahı, tuval üzerine resim kursu, alçı, seramik boyama, ebru sanatı, t-shirt boyama , cam boyama …vs )
 • Bilim Merkezi ( Science Center )

Meritta Club Hedefler ve Misyonlar

Hedefler
 • 2018 yılı itibariyle 4-12’ den 4-17’ ye çıkmış olan hizmet yaş aralığını ilerleyen yıllarda 1-17 yaş aralığına getirmek.
 • Tüm uygulamalar, aktiviteler, içerikler ile ilgili geliştirme ve yenilik çalışmaları yapmak.
 • Mutlu çocuk + mutlu aile = mutlu kurum dengesi kurmak.
 • Aile olmak.

Misyonlar

 • Ada denizinin su altı canlı yapısına ilişkin sorumluluklar üstlenmek.
 • Çocuklara su altı/su üstü tüm canlıların yaşam haklarını anlatmak.
 • Ada tanıtımında aktif roller üstlenmek.
 • Rahat çocuk, rahat aile, rahat tatil sağlamak.

MERİTTA CLUB

Çocukların gelmekten keyif alacakları, asla ayrılmak istemeyecekleri, orada bulundukları süre zarfında zamanın boyutları arasında eğlence dolu seyahatler yapacakları ve günün nasıl, hangi ara bittiğini anlamayacakları mekanlar yaratmak, fiziki koşullara bunu entegre etmek ve bunu bir konsept çerçevesinde yapmak artık konaklama ve servis sektörünün olmazsa olmazı haline geldi.

Şehirlerde restoranlarda, kafelerde dahi artık çocuk kulüpleri mevcut. Amaç herkesin rahat etmesini sağlamak. Amaç ağırlama şeklinin çıtasını yükseltmek, amaç çocuğu ve neticede tüm bir aileyi memnun etmek.

Fast Food sektörünü domine eden Amerikan markaları yıllardır çocuk menüleriyle bunu zaten gözümüze sokuyorlar.

Giyim, oyuncak, eğitim gibi pek çok alanda da var bu.

Çocuk, konaklama/seyahat sektöründe de artık ciddi anlamda söz sahibi.

Çocuğa sunulan hizmetler, ailelerin tatil destinasyonlarını seçmede belirleyici etkenlerin başında.

Bu vizyonla hareket ederek yine kahramanımızın da yaratılış süreci ile aynı anda bir alan, bir oda değil bir tesis yaratmak adına kolları sıvadık. Aslında tüm proje 2015 yılı sonunda hazırdı, fakat doğum süreçleri hep hassastır.

Geliştirme ve daha derinlemesine araştırmalarla inşaata ilk başlanması 2017 Ocak Ayı’nı buldu, iyi de oldu.

19 Mayıs 2017 itibariyle açılan Meritta Club giderek artan bir memnuniyetle hizmet vermeye devam ediyor. (Hafta içi ve Pazar 09:00 –  00:00, Cuma Cumartesi 09:00 – 02:00) Memnuniyetle de geliştirmeye, daha da büyümeye yönelik çalışmalarımız devam edecektir.