ADRİYATİK KIYISINDA LÜKS BİR YAŞAMA HAZIR MISINIZ?

MERİT INTERNATIONAL, SİZİ MONTENEGRO’NUN NEFES KESEN SAHİL ŞEHRİ BUDVA’DA LÜKS VE AYRICALIKLI YAŞAMA DAVET EDİYOR. AVRUPA’NIN EN DERİN KANYONUNDA YÜRÜYÜŞ YAPMAK, BİNLERCE YILLIK ANTİK ŞEHİRLERDE DOLAŞMAK VE ADRİYATİK’İN BENZERSİZ GÜN BATIMINI SEYRE DALMAK İSTİYORSANIZ BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN!

Merit International’ın yeni projesi Merit Starlit Hotel & Residence, Montenegro’nun büyüleyici sahil kenti Budva’nın en merkezî konumunda yükseliyor. Binadaki 49 rezidansın tamamı Adriyatik’in nefes kesen manzarasına bakıyor. Her şeyden önemlisi Merit Starlit Hotel & Residence, Montenegro’nun tarihi ve doğal güzelliklerine yakınlığıyla göz dolduruyor. Örneğin, tarihi dokusuyla yüzyıllara meydan okuyan Budva Antik Şehri, Starlit’e sadece 100 adım mesafede yer alıyor. Starlit’ten, Montenegro turizminin en önemli markalarından olan ve gün batımında büyüleyici görüntülen sunan Sveti Stefan’a ise otomobille sadece beş dakikada ulaşılıyor. UNESCO’nun koruma altına aldığı Durmitor, Lovcen, Biogradska ve Skadarsko Ulusal Parkları, doğayla baş başa kalmak isteyen Merit Starlit sakinlerini bekliyor.

Bir doğa cenneti

Avrupa’nın birinci, dünyanın ikinci en derin kanyonu olan Durmitor’daki Tara Nehri Kanyonu, ekstrem sporlardan yerel tatlara kadar birçok hizmeti ziyaretçilerine sunuyor. Adriyatik denizinin en gözde mekânlarından olan ve yılda beş bin cruise gemisinin yanaştığı Kotor da Merit Starlit’e sadece 25 dakika uzaklıkta… Ortodoksların en kutsal yapılarından biri olan ve her yıl binlerce kişiyi ağırlayan Ostrog Manastırı’na ise Starlit’ten bir saatte ulaşmak mümkün. Her düzeyde kayak tutkununa hitap eden çoklu pistleriyle Avrupa’nın popüler kayak merkezlerinden olan Zablak ve Kolaşin’e de sadece iki buçuk saatte ulaşılıyor. Deniz ve güneş tutkunlarını ise Budva’da büyük bir sürpriz bekliyor. Çünkü Merit Starlit’e 3 ile 20 dakika mesafede mavi bayraklı 30 plaj bulunuyor. Üstelik bunlardan biri de sadece Merit misafirlerini ağırlayacak olan Starlit Beach Club & Restaurant!

Her anınız size özel!

Budva’nın kalbinde sizin için ayrıcalıklı bir hayatın kapılarını açan Merit Starlit Hotel & Residences’ta 44 otel odası ve 49 rezidansın yanı sıra dünya standartlarında hizmet sunacak olan iki restoranSPA ve fitness merkezi de yer alacak. Merit Starlit Residence’ın seçkin sakinleri, otelimizin beş yıldızlı ayrıcalıklarından 7/24 yararlanabilecekler. Hizmette fark yaratan concierge & pro butler hizmetlerimize ve dünyaca ünlü mutfakların lezzetlerine de bir telefon kadar yakın olacaklar. Budva’ya yaptıkları seyahatlerde lüks araçlarla transferleri gerçekleşecek olan Starlit rezidans sahipleri, eğer isterlerse özel yatımız “Spirit of Merit”le eşsiz güzellikteki plajların

MERİT’İN İLK “CONDO HOTEL” PROJESİ

TÜRK TURİZMİNİN EN BÜYÜK MARKALARINDAN BİRİ OLAN MERİT INTERNATIONAL, BUDVA’DA İNŞA ETTİĞİ MERİT STARLIT İLE 33 YILLIK TECRÜBESİNİ YATIRIMCILARIYLA PAYLAŞIYOR. GRUBUMUZUN İLK “CONDO HOTEL” PROJESİ OLAN STARLIT, SİZE AVRUPA’NIN GÖBEĞİNDE ÇOK KÂRLI BİR YATIRIM FIRSATI SUNUYOR.

Merit Starlit Hotel & Residence, Montenegro yasaları kapsamında “condo hotel” kapsamında faaliyet gösterecek bir projedir. “Condo hotel” sistemi, otel ve rezidans hizmetini tek çatı altında toplayan özgün bir yatırım fırsatıdır. Montenegro’daki faaliyetlerinin dördüncü yılına giren Merit International, turizm alanındaki 33 yıllık tecrübesini ve bugüne kadar yarattığı tüm katma değeri tarihinde ilk kez bu “condo hotel” projesiyle yatırımcılarıyla paylaşıyor. Projemiz, yatırımcılarımıza “mülkiyet hakkı” sunmanın yanı sıra sahipleri tarafından kullanılmadığı dönemlerde rezidansların otelcilik hizmeti kapsamında kiraya verilmesine de imkân tanıyor.

Bağımsız tapu

Yabancı, yerli, bireysel veya kurumsal 49 değerli yatırımcımız, Merit Starlit Hotel & Residence inşaatının sona ereceği 30 Mayıs 2022 tarihinden itibaren bağımsız tapularına kavuşmuş olacak. Böylelikle bir yandan sahibi oldukları mülkün “turizmin yeni yıldızı” Budva’da değerinin hızla artışına tanık olacaklar. Bir yandan da Merit International tarafından kiralanan rezidanslarının yüksek getirisi sayesinde mülke yatırdıkları anaparanın hızla geri dönüşünün keyfini sürecekler. Merit’in değerli ortakları, “tatil ve yatırım” konseptine uyumlu bu muhteşem sistem sayesinde “tapulu” rezidanslarında belirdikleri tarihlerde istedikleri gibi konaklayacaklar, diğer dönemlerde ise euro bazında kira gelirine sahip olacaklar.

SİZE VE AİLENİZE “OTURMA İZNİ”

MERİT INTERNATIONAL’IN BALKANLARDAKİ GÖZBEBEĞİ OLAN STARLIT’İN BİRBİRİNDEN GÜZEL 49 REZİDANSININ SAHİPLERİ, ÖNCE TAPULARINA SONRA DA MONTENEGRO’DA OTURMA İZNİNE SAHİP OLACAKLAR.

Merit Starlit Residence’ın ayrıcalıklı 49 yatırımcısı ve aileleri, yüksek gelir getirecek bir gayrimenkule sahip olmakla kalmayacak, Avrupa’nın parlayan yıldızı Montenegro’da “oturma izni” almaya da hak kazanacak. Bu süreçte yatırımcılarımıza gerekli hukuksal desteği sunacağımız gibi oturum izninin size kazandıracağı avantajlardan yararlanmanıza da büyük bir keyifle aracılık edeceğiz.

Neden Montenegro?

 • 2006’da bağımsızlığını kazanan Montenegro, 2017’de ise NATO’ya girmiştir.
 • Anayasal demokrasiyi benimseyen ve 2025 yılında Avrupa Birliği’ne entegrasyonunu gözleyen Montenegro’nun para birimi euro’dur.
 • 2007’den 2018’e kadar her yıl turist sayısı %7’lik rekor bir artış göstermiştir. Dünya turizminde yükselen bir yıldız olarak görülmekte ve yıllık 2 milyon ziyaretçi sayısı her yıl katlanarak artmaktadır.
 • Montenegro’ya yatırım yapanlar, ülkenin kendi vatandaşlarıyla aynı haklara sahip olmaktadırlar. Hukuk sistemini AB ile uyumlu Kopenhag Kriterleri’ne göre düzenleyen Montenegro, yabancı yatırımcıları devlet güvencesiyle korumaktadır.
 • 2015’te çıkan yasayla Monteregro’da ev yatırımı yapan yabancılara ve ailelerine -mülkün fiyatı fark etmeksizin- oturum izni verilmektedir.

Montenegro’da oturma iznine sahip olmanın ayrıcalıkları nelerdir?

 • Avrupa’nın en düşük kurumsal ve gelir vergisine (%9) sahip olan Montenegro’nun Türkiye ile vergi anlaşması bulunmaktadır.
 • Montenegro’da ev ve araba fiyatları çok uygundur. Özellikle mülk alımlarında vergi oranları çok düşüktür. Mülk hakları, kanunların sıkı güvencesi altındadır.
 • Oturma izni aldığınızda ülkedeki ücretsiz eğitim hakkına da sahip olursunuz.
 • Bankacılık sistemine daha kolay erişebilirsiniz.
 • Montenegro’ya giriş çıkışlarda büyük kolaylık getirir.
 • Sosyal sigortalar sisteminden yararlanma imkânı sunar.

STARLIT, SİZE MONTENEGRO’NUN TAM KALBİNDE MUHTEŞEM BİR MÜLK SUNMAKLA YETİNMİYOR. SAHİP OLDUĞUNUZ REZİDANS SAYESİNDE MERİT’İN AYRICALIKLARLA DOLU DÜNYASINA DA ADIM ATMIŞ OLACAKSINIZ.

Merit Starlit Hotel & Residence ile bir yatırımdan fazlasını sunan Merit International, sizi Montenegro’da danışmanlık hizmetleri ve birçok iş imkânıyla da buluşturuyor. Yıllardır birlikte çalıştığımız iş ve çözüm ortaklıklarımız aracılığıyla değerli yatırımcılarımıza avukat, mali müşavir, rehber, çevirmen ve asistan desteği sağlıyoruz. Bu sayede, Montenegro’da yeni girişimlerde bulunmak veya sadece turistik gezi için ihtiyaç duyacağınız tüm hizmetlere Merit güvencesiyle erişebileceksiniz.

Yepyeni bir sosyal çevre
Uluslararası dev bir müşteri portföyüne sahip Merit International’ın yeni gözdesi olan Starlit, çeşitli ülkelerden iş insanlarının, cemiyet hayatının ünlü isimlerinin, sporcuların ve sanatçıların buluşma noktası haline gelecek. Böylece Merit Starlit Residence sakinleri, tanışacakları yeni yüzler sayesinde sosyal hayatlarını olduğu kadar iş fırsatlarını da zenginleştirme şansı yakalayacaklar. Ayrıca “Merit Club Card”a sahip Montenegro’nun seçkin kişileri olarak birçok noktada indirimli alışverişin ve yiyip içmenin keyfini çıkarabilecekler.

Euro bazında kira geliri
Her yıl ziyaretçi sayısı katlanarak büyüyen Budva’da sadece 1500 adet beş yıldızlı yatak kapasitesinin olması, Starlit’te rezidans sahibi olacak 49 şanslı yatırımcıya örneği olmayan bir getiri sağlayacak. Merit Starlit Residence sahipleri, yatırımlarının finansal olarak yönetimini isterlerse Merit’in profesyonel ellerine bırakabilecekler. Merit International’ın geniş müşteri portföyü sayesinde siz çok uzaklardayken bile mülkünüz için kiralama hizmetinden kolaylıkla yararlanabileceksiniz. Mülkünüzün getirisi euro bazında olacağı için Montenegro’nun ve para biriminin tutarlılığından faydalanarak, yatırımınızın geri dönüş riskini azaltmakla kalmayacak, euro para birimi paritesinden de ekstra kazanç sağlamış olacaksınız.